O Popradském čaji

Popradsky cajPopradský čaj je obchodní značkou Baliarní obchodu, a.s. Poprad. Společnost dlouhodobě udržuje pozici největšího slovenského dodavatele kávy a čaje na trhu. V současnosti disponuje nejmodernějšími technologiemi a zařízeními na jejich zpracování.

 

 

Pro maximální spokojenost zákazníka je zde 7 oblastí pro zabezpečení maximální kvality:

  1. Výběr surovin pro produkty Popradského čaje podléhá velmi přísným kritériím. Ne každý dodavatel se může stát partnerem společnosti. Do výběru pro nový čaj se dostává vždy jen velmi úzký okruh vybraných surovin, které naši experti citlivě vybírají, přičemž sledují několik faktorů. Společnost spolupracuje výhradně s evropskou špičkou při dodávce jednotlivých komponentů.
  2. Všechny naše čaje jsou aromatizované aromaty na přírodní bázi. Nevyužíváme žádné zdraví škodlivé komponenty při jejich výrobě.
  3. Všechny čajové sáčky jsou baleny bez použití kovové spony. Místo kovové spony využíváme formu uzlu. Takové balení zajišťuje úplnou přirozenost produktu.
  4. Rozhodující pro výběr konkrétní suroviny je chuťový a senzorický test, kde sledujeme barvu nálevu, intenzitu aroma a samotnou chuť. Souhrn těchto hlavních faktorů je důležitý při tvoření jednotlivých směsí. Zkušený ochutnávač čaje ví, zda se čaj do konkrétní čajové směsi hodí nebo ne. Čaje se podle svých daností mísí v optimálních poměrech směsí. Ne každá čajová složka spolu s ostatními vytváří harmonický celek.
  5. Čajové směsi jsou zvláště lahodné, pokud se na jejich výrobu používají jen velmi kvalitní čaje. Zkušení ochutnávači čaje a lidé s vytříbenou chutí vědí, jak zvolit jednotlivé druhy, aby se zvýraznilo to nejlepší z každého druhu a vytvořila se výjimečná aroma kvalitní čajové směsi. Smícháním různých čajů lze vyrovnat rozdíly v kvalitě vyplývající ze sezónních klimatických změn a různých období sklizně v oblastech, kde se pěstuje čaj. Nesmíme zapomínat, že čaj je přírodní produkt.
  6. Všechny naše čaje splňují přísné hygienické předpisy Evropské unie. Každý čaj je testován jednak v domácí laboratoři, tak v externích státem certifikovaných laboratořích. Než výrobek Popradského čaje opustí společnost musí projít vedle laboratorního zkoumání i vícenásobnými, silnými smyslovými zkouškami, týkající se chuti, vůně a barvy.
  7. Na zabalení už hotového produktu používáme nejlepší papír a zároveň jako jediná společnost na Slovensku jsme plošně zavedli na všechny naše produkty pomocný pásek na odtržení obalu, což usnadňuje jeho otevření.